Pompa Ciepła PanasonicCo to jest pompa ciepła? – wprowadzenie

 

Dynamiczne zmiany cen na rynku paliw kopalnych wywołują potrzebę poszukiwania alternatywnych źródeł ogrzewania. Coraz częściej Polacy sięgają po pompy ciepła, których popularność rośnie od dawna. Przy doborze alternatywnego źródła ogrzewania pod uwagę bierze się nie tylko wygodę, ale przede wszystkim korzyści ekonomiczne. Pompa ciepła to ekologiczne i tanie w eksploatacji urządzenie, które ogrzeje Twoją przestrzeń mieszkalną lub użytkową. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w nowo wybudowanych domach, jak i tych, które powstały przed laty.

 

Pompa ciepła – dlaczego warto po nią sięgnąć?

 

Pompa ciepła jest urządzeniem umożliwiającym wykorzystanie energii cieplnej nagromadzonej w środowisku naturalnym, w gruncie, wodzie, lub w powietrzu. Współczynnik efektywności pomp ciepła jest wysoki: w zależności od temperatury zewnętrznej wynosi 3-5 (średnio 4) w całym sezonie grzewczym. Oznacza to, że średnio na każde 5 kW energii cieplnej dostarczonej do kaloryferów lub do zbiornika ciepłej wody, 1 kW pochodzi z sieci elektrycznej, natomiast pozostałe 4 kW z gruntu, wody, lub powietrza.

Pompa ciepła pozwala zatem na ogrzewanie nieruchomości, wody użytkowej lub może być wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. Stanowi alternatywę dla ogrzewania gazowego, olejowego czy elektrycznego.

Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła i instalatora? Odpowiedź na to i inne pytania znajdą Państwo w naszym materiale filmowym. Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

 

Masz pytania? Napisz do nas

Kontakt

Formularz kontaktowy:

Zgoda: