Klimatyzacja Goleniów

Montaż i serwis klimatyzacji w Goleniowie: najczęściej zadawane pytania

Czym jest klimatyzacja?

Jest to system, który służy do chłodzenia powietrza w pomieszczeniach. Klimatyzacja, której profesjonalny montaż oraz serwis przeprowadzamy na terenie Goleniowa i okolic, może być wykorzystywana do poprawy komfortu termicznego w domach, biurach, oraz innych miejscach, jak sklepy, magazyny, placówki medyczne czy serwerownie.

Jakie są rodzaje klimatyzacji?

Do najpopularniejszych rodzajów urządzeń chłodniczych należą klimatyzatory typu:

  • split – składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna montowana jest w pomieszczeniu, a jednostka zewnętrzna na zewnętrznej elewacji,
  • monoblok – jest to klimatyzacja zbudowana z jednej jednostki, instalowanej jest na zewnątrz budynku,
  • multi-split – systemy te składają się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku wewnętrznych, dzięki czemu mogą chłodzić lub ogrzewać kilka pomieszczeń za pomocą jednego urządzenia.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Każdy montaż klimatyzacji, którego podejmujemy się w Goleniowie, poprzedzony zostaje doborem odpowiedniego systemu. Na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak powierzchnia, która ma być chłodzona, liczba osób przebywających na stałe wewnątrz czy wysokość lokalu. Znaczenie mają również dodatkowe aspekty jak liczba okien i drzwi, orientacja pomieszczenia względem stron świata czy preferowana przez mieszkańców temperatura wewnątrz.

Ile kosztują montaż i serwis klimatyzacji?

Koszt naszych usług każdorazowo wyceniamy indywidualnie, w zależności od rodzaju klimatyzatora, kubatury pomieszczeń, miejsca montażu czy zakresu czynności objętych serwisem klimatyzacji. Do ostatecznej ceny usługi należy również doliczyć koszty związane ze zużyciem materiałów oraz robociznę.

Czy montaż klimatyzacji jest trudny?

Profesjonalna instalacja urządzeń chłodzących wymaga odpowiednich umiejętności, wiedzy oraz doświadczenia, dlatego zdecydowanie nie zaleca się samodzielnego montażu klimatyzacji, podobnie jak wykonywania jej serwisu we własnym zakresie. Jako doświadczeni specjaliści, realizujemy nasze usługi w sposób kompleksowy, począwszy od projektu, poprzez dobór odpowiednich urządzeń i technologii, aż po zainstalowanie wszystkich podzespołów, ich testowanie oraz rozruch kończąc na wykonywaniu okresowych przeglądów.

Jak często należy serwisować klimatyzację?

Układ chłodzący w budynku powinien być serwisowany regularnie, co najmniej raz do roku. Wykonywany przez ekspertów ZCI Pajos serwis klimatyzacji w Goleniowie i okolicach obejmuje m.in.:

  • czyszczenie i odgrzybianie układu
  • sprawdzenie szczelności instalacji,
  • kontrolę parametrów pracy klimatyzatora,

a także szereg innych, fachowo prowadzonych czynności – zarówno w okresie objętym gwarancją, jak i po jej upływie.

Jakie są objawy nieprawidłowego działania klimatyzacji?

Niezależnie od rodzaju zamontowanego systemu i stopnia jego rozbudowania, istnieją pewne oznaki, które mogą świadczyć o awarii lub usterce klimatyzacji. Przykłady sytuacji, w których koniecznie może okazać się skorzystanie z usług naszego serwisu w Goleniowie to m.in.: brak chłodzenia lub grzania powietrza, nagłe zwiększone zużycie energii elektrycznej czy wydostawanie się nieprzyjemnego zapachu z klimatyzatora.

Jakie są zagrożenia związane z nieprawidłowym działaniem klimatyzacji?

Powyższych objawów uszkodzonego systemu pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. Nieprawidłowe działanie lub nieodpowiedni montaż klimatyzacji może bowiem stanowić przyczynę rozprzestrzeniania się chorób, zwiększać ryzyko rozwoju pleśni i grzybów w domu, jak również prowadzić do trwałego uszkodzenia klimatyzatora, którego serwis może okazać się nieopłacalny bądź niemożliwy do wykonania.

Jak uniknąć zagrożeń związanych z nieprawidłowym działaniem klimatyzacji?

Aby zminimalizować ryzyko nieprawidłowego działania instalacji chłodzącej, należy przede wszystkim regularnie serwisować klimatyzację, zachowując określone przez producenta terminy przeglądów technicznych. Warto wspomnieć również o zagrożeniach wynikających z niedopasowanego projektu lub niewłaściwego montażu, wykonanego przez osoby bez odpowiedniej wiedzy oraz uprawnień.

Czy klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia?

Sama instalacja nie powoduje żadnego zagrożenia dla zdrowia, o ile zostanie prawidłowo zamontowana i będzie serwisowana regularnie. Jako firma, której domenę od lat stanowi klimatyzacja w Goleniowie i okolicach, wykorzystujemy m.in. wysokiej klasy filtry, które zatrzymują pyłki, kurz czy bakterie. Regularny serwis urządzeń pozwala na usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, które wraz z powietrzem mogłyby przedostać się do pomieszczeń.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Kontakt

Dane kontaktowe

Zgoda: