Pompy ciepła Stargard

 

Pompy ciepła Stargard to oferta firmy ZCI PAJOS montażu pomp ciepła dla mieszkańców Stargardu (województwo zachodniopomorskie) i okolic. Specjalizuje się w montażu pomp ciepła i posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży. Dziesiątki zadowolonych klientów oraz pierwsze miejsce w rankingu instalatorów na stronie Oferteo.pl w 2021 i 2022 roku świadczą o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług

Oferujemy Państwu montaż pomp ciepła glikol/woda dla potrzeb ciepłej wody użytkowej (CWU) i centralnego ogrzewania (CO) oraz montaż pomp powietrze/woda dla potrzeb CWU. Wykonujemy wymienniki ciepła gruntowe, w tym odwierty głębinowe. Korzystając z wieloletniego doświadczenia nabytego w czasie naszej pracy podpartego wiedzą zdobytą na szkoleniach dobieramy odpowiednie urządzenia do zapotrzebowania energetycznego dla Państwa domu. Osprzęt dodatkowy łączymy z pompą za pomocą sztywnych rur miedzianych łączonych przez lutowanie. W naszych instalacjach używamy tylko pomp ciepła czołowych producentów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania. Nasze usługi w zakresie instalacji pomp ciepła realizujemy w Stargardzie i okolicach.

Jak wybrać nowoczesny i ekologiczny system grzewczy? Do najpopularniejszych i najczęściej polecanych obecnie rozwiązań należą pompy ciepła, których montaż i serwis mogą Państwo powierzyć naszej firmie. Dlaczego warto się na to zdecydować? Zachęcamy do zapoznania się z zaletami naszej oferty i skorzystania z niej jeszcze dzisiaj!

Czym są i jak działają pompy ciepła?

To nowoczesne źródło energii cieplnej zyskuje na popularności, ponieważ jest przyjaznym dla środowiska i ekonomicznym sposobem na ogrzewanie domu. Pompy ciepła, których montaż oferujemy w Stargardzie wraz z systematycznym serwisem, działają na prostej zasadzie – pobierają energię z otoczenia (np. z powietrza, gruntu czy wody) i przenoszą ją do wnętrza budynku. Jak więc widać, same w sobie jej nie wytwarzają ciepła, a „jedynie” ją przenoszą.

Czytaj więcej

Pompa ciepła zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne systemy grzewcze. Dodatkową zaletą poza samą możliwością ogrzewania domu są mechanizmy chłodzenia latem i podgrzewania wody użytkowej. Montaż oferowanych przez nasz technologii zwraca w krótkim czasie za sprawie wyraźnie niższych rachunków za ogrzewanie. Oprócz samej instalacji mogą Państwo powierzyć nam również serwis – proponujemy:

  • serwis pomp ciepła Samsung Stargard,
  • serwis pomp ciepła Panasonic Stargard,
  • serwis pomp ciepła Kaisai Stargard,
  • serwis pomp ciepła Alpha Innotec Stargard,
  • serwis pomp ciepła York Stargard.

Najważniejsze zalety pomp ciepła

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła? Istnieje wiele zalet, które sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością. Oto najważniejsze z nich:

  • są bardzo ekologicznym rozwiązaniem – nie spalają paliw kopalnych, tylko pobierają energię z otoczenia z powietrza, gruntu czy wody. Dzięki temu nie emitują szkodliwych związków do atmosfery. Stanowią więc świetną alternatywę dla tradycyjnych, wysokoemisyjnych systemów grzewczych;
  • są energooszczędne – do ich działania potrzeba niewielkiej ilości energii elektrycznej, która napędza sprężarkę. 75-80% ciepła pompy czerpią z otoczenia, więc efektywność ich pracy jest znacznie wyższa niż w przypadku ogrzewania elektrycznego, kotła czy pieca. Dbając o regularny serwis, można oczekiwać rachunków niższych nawet o 60-70%;
  • gwarantują stały komfort cieplny – nowoczesne urządzenia utrzymują stabilną, określoną temperaturę przez cały rok. Dodatkowo w lecie mogą chłodzić dom zamiast ogrzewać. Świetnie sprawdzają się więc w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Pompa ciepła, której montaż w Stargardzie i okolicach mogą Państwo powierzyć naszej firmie, jest przyjazną dla środowiska, tanią w eksploatacji i wygodną alternatywą dla konwencjonalnych systemów grzewczych. To doskonała inwestycja pod względem zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym, która do prawidłowego działania przez lata wymaga jedynie stosunkowo rzadkich serwisów.

Wybór, montaż i serwis pompy ciepła

Decyzja o zainstalowaniu pompy ciepła to dobry krok, ale dopiero początek drogi. Kluczowe jest właściwe dobranie urządzenia do potrzeb i warunków panujących w domu. Najlepiej zlecić projekt instalacji fachowcom z naszej firmie – z przyjemnością pomożemy w wyborze optymalnych rozwiązań. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jej moc grzewczą urządzenia, klasę energetyczną i poziom hałasu. Istotny jest również rodzaj czynnika chłodniczego – nowoczesne urządzenia stosują przyjazne dla środowiska, których serwis jest szybki, łatwy i tani.

Aby zapewnić poprawne i wydajne działanie pompy ciepła przez długie lata, należy przestrzegać wytycznych producenta oraz standardów branżowych dotyczących montażu, konserwacji i serwisu. Niezwykle istotne jest poprawne podłączenie instalacji, odpowiednie umiejscowienie i wypoziomowanie urządzenia oraz zapewnienie szczelności układu. Montaż powinien wykonać autoryzowany instalator, który udzieli również gwarancji – właśnie tacy specjaliści tworzą nasz zespół.

Pompa ciepła pod najlepszą opieką

Równie ważny jak sama instalacja jest późniejszy serwis pompy ciepła, który w Stargardzie wykonuje nasza firma. Regularne przeglądy i działania konserwujący pozwalają zachować wysoką sprawność i żywotność system. Nasze czynności obejmują m.in. kontrolę szczelności układu, ocenę parametrów pracy, czyszczenie filtrów oraz uzupełnianie czynnika chłodniczego. Zapraszamy do współpracy niezależnie od tego, czy chodzi o stworzenie nowego systemu od podstaw, czy opieką nad już funkcjonującą pompą ciepła!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Dane kontaktowe

Zgoda: