Pompy ciepła Szczecin

 

Firma ZCI PAJOS specjalizuje się w montażu pomp ciepła na terenie Szczecina i okolic. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży. Dziesiątki zadowolonych klientów oraz pierwsze miejsce w rankingu instalatorów na stronie Oferteo.pl w 2021 i 2022 roku świadczą o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług.

Oferujemy Państwu montaż pomp ciepła glikol/woda dla potrzeb ciepłej wody użytkowej (CWU) i centralnego ogrzewania (CO) oraz montaż pomp powietrze/woda dla potrzeb CWU. Wykonujemy wymienniki ciepła gruntowe, w tym odwierty głębinowe. Korzystając z wieloletniego doświadczenia nabytego w czasie naszej pracy podpartego wiedzą zdobytą na szkoleniach, dobieramy odpowiednie urządzenia do zapotrzebowania energetycznego dla Państwa domu. Osprzęt dodatkowy łączymy z pompą za pomocą sztywnych rur miedzianych łączonych przez lutowanie. Zapewniamy również wysoką jakość wody w instalacjach grzewczych. W naszych instalacjach używamy tylko pomp ciepła czołowych producentów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania. Nasze usługi w zakresie instalacji pomp ciepła realizujemy na terenie województwa zachodniopomorskiego: w Szczecinie i okolicach, a także w Gryfinie, Goleniowie, Stargardzie i Kamieniu Pomorskim oraz w różnych mniejszych miejscowościach. Ponadto instalujemy pompy ciepła na terenie województwa lubuskiego (Gorzów Wielkopolski i okolice). Każdego roku oddajemy do użytku kilkadziesiąt kompletnych instalacji grzewczych i sanitarnych oraz kilkadziesiąt zmodernizowanych kotłowni z pompami ciepła.

Czym jest pompa ciepła?

To jedno z najpopularniejszych nowoczesnych źródeł energii cieplnej. Jest nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. Pozwala bowiem zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu. Tym właśnie przyciąga do siebie kolejnych użytkowników profesjonalna pompa ciepła. Szczecin stanowi tego doskonały przykład jako miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na montaż alternatywnych źródeł ogrzewania pod tą właśnie postacią. Instalacja po prostu się opłaca, a niemałe znaczenie ma jeszcze łatwy dostęp do fachowego serwisu, który udostępniamy naszym klientom.

Czytaj więcej

Dlaczego warto mieć pompę ciepła?

To przede wszystkim kwestia oszczędności. Jednorazowa inwestycja w nowoczesną technologię pozwala znacząco ograniczyć wydatki na ogrzewanie budynku. Wynika to bezpośrednio z wysokiego współczynnika efektywności pomp ciepła. Wynosi on średnio 4 przez cały sezon grzewczy. W praktyce oznacza to, że instalacja na każde potrzebne 5 kW energii cieplnej zaspokaja aż 4 kW zapotrzebowania. Pozostałe 1 kW pochodzi z sieci elektrycznej. Poza tym dzięki regularnemu serwisowi po montażu wyróżnia się długą żywotnością, co jest kolejną zaletą przemawiającą na jej korzyść.

Gdzie przyda się pompa ciepła?

Pod tym względem nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Urządzenia trafiają najczęściej do gospodarstw domowych. Zwłaszcza tych, które dopiero powstają, ponieważ wówczas instalacja przebiega dużo sprawniej, a sam budynek spełnia szereg norm zwiększających efektywność systemu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by technologia została wdrożona do starego budownictwa. Również przedsiębiorstwa decydują się na montaż pompy ciepła. Szczecin jest domem wielu firm, które chcą iść z duchem czasu, a przy okazji przeznaczyć środki z budżetu na inne cele, niż utrzymanie wewnątrz obiektu komfortowej temperatury. Nasz serwis pomoże więc w realizacji tego planu.

Którą pompę ciepła wybrać?

Dysponujemy dwiema wersjami produktów. Różnią się one między sobą sposobem pozyskiwania energii cieplnej. Pierwszym z nich są powietrzne pompy ciepła. To najpopularniejsza technologia, która podgrzewa wodę użytkową oraz ogrzewa budynki poprzez energię pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz obiektu. Nie wymaga więc żadnych robót ziemnych, co znacząco upraszcza instalację oraz serwis.

Drugi model z oferty ZCI Pajos określa się mianem gruntowego. Jak łatwo się domyślić, pobiera on energię cieplną z gruntu. W związku z tym montaż nie obejdzie się bez ingerencji w podłoże działki. Tę niedogodność nadrabiają jednak większą efektywnością oraz stabilnością działania, ponieważ na głębokości 10 m utrzymuje się mniej więcej stała temperatura.

Pompy ciepła do uznanych producentów

Do naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone technologie. W praktyce oznacza to korzystanie z rozwiązań dostarczanych przez liderów w branży. Uznane marki wyróżniają się najlepszymi parametrami pomp ciepła, a także prostszym montażem czy łatwiejszym dostępem do części zamiennych po instalacji. Oferujemy więc:

  • serwis pomp ciepła Samsung Szczecin
  • serwis pomp ciepła Panasonic Szczecin
  • serwis pomp ciepła Kaisai Szczecin
  • serwis pomp ciepła Alpha Innotec Szczecin
  • serwis pomp ciepła York Szczecin

Profesjonalny montaż pompy ciepła

Aby urządzenia funkcjonowały w prawidłowy sposób, muszą zostać dobrze zaplanowane pod względem rozmieszczenia czy głębokości (w przypadku modeli gruntowych). Tym właśnie wyróżnia się profesjonalna instalacja pompy ciepła. Szczecin ma na szczęście dostęp do fachowców w tej dziedzinie. Mamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam dopasować najkorzystniejsze rozwiązania, a także przeprowadzić montaż w wyznaczonym terminie. Prace przebiegają bezproblemowo i w ekspresowym tempie. To samo dotyczy serwisu, który cechuje się szybkością działania.

Kompleksowy serwis pomp ciepła

Zajmujemy się wszystkim, co jest niezbędne do utrzymania dostarczanych przez nas urządzeń. Serwis pomp ciepła obejmuje więc nie tylko identyfikację awarii i doraźne naprawy, ale też regularne przeglądy. Mają one na celu zbadanie stanu technicznego sprzętu po jego montażu, by odpowiednio szybko zareagować na niepokojące sygnały i zapobiec poważniejszym usterkom. Okresowe sprawdzanie instalacji przez specjalistów przedłuża więc żywotność całego systemu.

Cena instalacji pompy ciepła

Dokładamy wszelkich starań, by prezentowane urządzenia wyróżniały się przystępnym kosztem zakupu. Dotyczy to także samego montażu pomp ciepła, a także ich serwisu. Dzięki rozsądnej polityce cenowej udało się nam stworzyć ofertę, z której może skorzystać każdy, kto potrzebuje wydajnego, ekonomicznej instalacji dla swojego gospodarstwa domowego czy biznesu.

Kontakt w sprawie montażu pomp ciepła

Z przyjemnością opowiemy więcej o naszej ofercie. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszymi przedstawicielami. Odpowiedzą oni na każde pytanie dotyczące montażu i instalacji, a także doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w tym zakresie. Ponadto dowiesz się, jak działa nasz serwis pomp ciepła. Szczecin znajduje się więc pod fachową opieką specjalistów, którzy zawsze działają na korzyść klienta. Przekonało się o tym już wielu klientów z województwa zachodniopomorskiego!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Dane kontaktowe

Zgoda: