Rekuperacja Goleniów

 

Rekuperacja Goleniów to najkorzystniejsza oferta ZCI PAJOS instalacji rekuperacji dla mieszkańców Goleniowa i okolic. Dziesiątki zadowolonych klientów oraz pierwsze miejsce w rankingu instalatorów na stronie Oferteo.pl w 2021 i 2022 roku świadczą o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Goleniowa i okolic związanych z profesjonalną realizacją usług, Zachodniopomorskie Centrum Instalacji PAJOS oferuje Państwu kompleksową usługę montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zwanej rekuperacją. Wykonujemy instalacje w oparciu o projekt inwestora lub sami projektujemy dla potrzeb wykonawstwa zgodnie z PN. Dobieramy odpowiednie urządzenia do potrzeb wentylacyjnych budynku. Nasze instalacje są zawsze wykonane z należytą dbałością, wobec czego ich odzysk ciepła mieści się w granicach 85-95% skuteczności.

Wykonujemy instalacje na rurach sztywnych Spiro i w systemie PEFLEX. Wszystkie połączenia wykonane przez naszą firmę są szczelne, a przewody Spiro zaizolowane termicznie. Stosujemy tłumiki na instalacji w celu wyeliminowania hałasów oraz przepustnice, aby można było regulować przepływ powietrza. Montujemy tylko najwyższej klasy centrale rekuperacji dostarczane od czołowych producentów na rynku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania. Nasze usługi w zakresie instalacji rekuperatorów realizujemy w Goleniowie i okolicach.

Rekuperator

Co musisz wiedzieć przed wyborem rekuperatora?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła umożliwia wymianę powietrza w pomieszczeniach przy minimalizacji strat energetycznych. Ciepło z powietrza wywiewanego przekazywane jest do powietrza nawiewanego, co pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Z punktu widzenia efektywności systemu, kluczowa jest odpowiednia sprawność odzysku, a więc zdolność rekuperatora do odzyskiwania ciepła i oddawania go w procesie wymiany. Poza sprawnością odzysku przy wyborze systemów rekuperacji, których instalacją oraz serwisem zajmujemy się na terenie Goleniowa, polecamy kierować się również kilkoma innymi kwestiami, takimi jak:

  • rodzaj zastosowanego wymiennika ciepła – w urządzeniach dostępnych na rynku montowane są m.in. wymienniki obrotowe, krzyżowe czy przeciwprądowe,
  • moc rekuperatora – wpływa na wydajność, rozumianą jako ilość powietrza, którą system rekuperacji może przetłoczyć w ciągu godziny,
  • klasa efektywności energetycznej – ma bezpośredni wpływ na pobór energii elektrycznej oraz koszty eksploatacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • funkcje dodatkowe, np. ogrzewanie lub chłodzenie powietrza, jego osuszanie bądź filtrowanie.
Czytaj więcej

Co zyskujesz, wybierając system rekuperacji do swojego domu?

Inwestycja w rekuperatory do swojego domu lub firmy w Goleniowie zapewni Ci szereg korzyści, zarówno dla zdrowia, jak i portfela. System sprzyja eliminacji zanieczyszczeń, takich jak pyłki, kurz, bakterie czy grzyby. Dzięki temu w pomieszczeniach tworzy się przyjazny mikroklimat, pozwalający oddychać czystszym i zdrowszym powietrzem. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii i chorób układu oddechowego, takich jak astma, zapalenie płuc czy oskrzeli. Rekuperator nie tylko odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego z domu, pozwalając na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale także podnosi efektywność energetyczną budynku, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Na jakim etapie najlepiej zapanować montaż systemu rekuperacji?

Najlepszym momentem na umiejscowienie całej inwestycji jest oczywiście etap projektowania domu. To wtedy można zaplanować optymalną trasę prowadzenia instalacji wentylacyjnej, przejścia przez stropy oraz pomieszczenie na montaż rekuperatora. Jeśli dom został już wybudowany, montaż rekuperacji nadal jest możliwy, choć może wymagać przeprowadzenia dodatkowych prac. Warto natomiast pamiętać, że wyłącznie zlecenie instalacji wyspecjalizowanej firmie daje pewność, że system będzie działał prawidłowo, spełniając swoje funkcje.

Wydajna rekuperacja, której montażem zajmujemy się na obszarze Goleniowa i okolic to inwestycja, która przynosi szereg korzyści zdrowotnych i finansowych. W ZCI Pajos zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie realizacji systemu, począwszy od projektu, poprzez doradztwo i dobór materiałów, aż po montaż i usługi serwisowe. W fachowy sposób doradzimy również wybór urządzeń, uwzględniając powierzchnię budynku, liczbę domowników, orientację budynku względem stron świata czy indywidualne wymogi inwestora. Zapraszamy do kontaktu oraz do skorzystania z naszej oferty.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Dane kontaktowe

Zgoda: