Rekuperacja Szczecin

 

Zachodniopomorskie Centrum Instalacji PAJOS oferuje Państwu kompleksową usługę montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zwanej rekuperacją. Wykonujemy instalacje w oparciu o projekt inwestora lub sami projektujemy dla potrzeb wykonawstwa zgodnie z PN. Dobieramy odpowiednie urządzenia do potrzeb wentylacyjnych budynku. Nasze instalacje są zawsze wykonane z należytą dbałością, wobec czego ich odzysk ciepła mieści się w granicach 85-95% skuteczności.

Wykonujemy instalacje na rurach sztywnych Spiro i w systemie PEFLEX. Wszystkie połączenia wykonane przez naszą firmę są szczelne, a przewody Spiro zaizolowane termicznie. Stosujemy tłumiki na instalacji w celu wyeliminowania hałasów oraz przepustnice, aby można było regulować przepływ powietrza. Montujemy tylko najwyższej klasy centrale rekuperacji dostarczane od czołowych producentów na rynku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania. Nasze usługi w zakresie instalacji rekuperatorów realizujemy w Szczecinie i okolicach.

rekuperacja szczecin

Czym jest rekuperacja?

Najprościej ujmując, jest to system wentylacji mechanicznej. W przeciwieństwie do wersji grawitacyjnej jest on w stanie dokładnie kontrolować ilość wypuszczanego i wpuszczanego z powrotem powietrza. Co więcej, rekuperatory odzyskują ciepło, by następnie ogrzać nim powietrze zasysane do domu. To właśnie sprawia, że tak popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie stała się rekuperacja. Szczecin jest tego bardzo dobrym przykładem. Również tutaj coraz więcej osób decyduje się na montaż nowoczesnych technologii w zakresie wentylacji.

Czytaj więcej

Zalety stosowania rekuperatorów

Wiele korzyści przemawia za zainwestowaniem w wentylację mechaniczną. Przede wszystkim wiąże się ona z dużymi oszczędnościami przy ogrzewaniu budynku. Najnowsza generacja rekuperatorów pozwala ograniczyć związane z tym wydatki aż o 60-70%. Wynika to bezpośrednio z możliwości odzyskania do 90% ciepła. Jak więc widać, montaż jest bardzo opłacalny. Ponadto rekuperacja pozwala w dużym zakresie kontrolować ilości wpuszczanego oraz wypuszczanego powietrza. To bardzo przydatne rozwiązanie np. w takich sytuacjach, gdy nikogo w domu nie ma i można zmniejszyć obroty urządzenia (a tym samym zaoszczędzić na jego pracy) lub zwiększyć je, gdy przybywają goście.

Który wymiennik do rekuperatora wybrać?

Na rynku funkcjonuje kilka rozwiązań w tym zakresie. Każde z nich wyróżnia się innymi zaletami i zostało zaprojektowane w nieco innym celu. Wobec tego wybór właściwego urządzenia do rekuperatora jest niezwykle ważny. W ramach oferty udostępniamy wymienniki:

  • przeciwprądowe – najpopularniejszy wybór w gospodarstwach domowych. Tego typu sprzęt cechuje się wymianą ciepła na bardzo dużej powierzchni, co przekłada się na wyższą sprawność;
  • krzyżowe – równie popularne, co przeciwprądowe. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim prosty montaż rekuperacji. Szczecin należy do miast, w których bardzo często się je wybiera z tego względu. Nie mniejsze znaczenie ma fakt korzystnej ceny;
  • obrotowe – szczególnie przydatne rekuperatory w instalacjach przemysłowych oraz domach jednorodzinnych w krajach skandynawskich. Wyróżnia się odpornością na szronienie w niskich temperaturach;
  • spiralno-przeciwprądowe – w ich przypadku sprawność może przekraczać nawet 90%, a przy okazji są odporne na silne mrozy;
  • spiralne przeciwprądowo-krzyżowe z radiatorem – czyli innowacyjna metoda rekuperacji, której montaż odbywa się zwłaszcza tam, gdzie urządzenia powinny cechować się niewielkimi rozmiarami. Sprawność tych wymienników szacuje się na 85-95%.

Rekuperacja na indywidualne zamówienie

Każdy budynek jest inny, dlatego wymaga różnego podejścia. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tworzone przez nas projekty uwzględniają specyfikę danego obiektu. Dobieramy odpowiednie rekuperatory (pod względem wymiennika oraz mocy), a także planujemy ich strategiczne rozmieszczenie czy liczbę niezbędną do uzyskania odpowiednich efektów. Dla przykładu niektóre rozwiązania lepiej sprawdzają się w budynkach przemysłowych, a inne w domach jednorodzinnych. Dlatego tak ważne jest dokładna identyfikacja potrzeb w zakresie wypuszczanego i wpuszczanego powietrza przez rekuperację, aby montaż spełnił wszelkie wymagania.

Fachowy montaż i serwis rekuperacji

Mamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. I doskonale znamy wszystkie dostępne na rynku rekuperatory. Szczecin należy więc do miast, które są pod fachową opieką specjalistów. Pomożemy w każdej sytuacji związanej z działaniem rekuperacji, włącznie z regularnymi przeglądami czy naprawami. Oprócz tego świadczymy usługę profesjonalnego montażu. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że podejdziemy do tematu w sposób kompleksowy. Pragniemy przy okazji podkreślić, że przywiązujemy dużą wagę do estetyki wykonania.

Rekuperatory od uznanych producentów

Do naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone produkty. Rekuperatory pochodzą od liderów w branży, a do ich montażu stosujemy sztywne i zaizolowane rury Spiro oraz system PEFLEX. Oznacza to, że rekuperacja wyróżnia się wymaganą szczelnością, a także wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co ma przełożenie na jej żywotność. Do domów klientów trafiają więc same najlepsze technologie.

Cena rekuperatorów

Na uwagę zasługuje jeszcze przystępny koszt wykonawstwa. Dokładamy wszelkich starań, by utrzymać niskie ceny za usługi projektowania oraz montażu rekuperacji. Pomagamy też wybrać rekuperatory mieszczące się w wyznaczonym przez klienta budżecie. Dzięki temu na nowoczesne technologie w tej dziedzinie może pozwolić sobie coraz większe grono osób.

Pomoc w wyborze systemu rekuperacji

Wszystkich zainteresowanych naszymi systemami zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Rozmowa będzie doskonałą okazją do przybliżenia zalet oferowanych rekuperatorów. Oprócz tego nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania związane z montażem czy eksploatacją urządzeń, a także doradzą najkorzystniejsze rozwiązania. W ten sposób zyskasz pewność, że zamówiona rekuperacja spełni wymagania i pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem bez niepożądanych strat ciepła.

Dowiedz się więcej o rekuperacji:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Zgoda: