Nawet 10 500 PLN zysku! Dwa w jednym Czas trwania promocji:
W trakcie trwania promocji zamów jedną z gruntowych pomp ciepła z serii alterra WZS(V)/SWC(V) z chłodzeniem pasywnym, a zapłacisz za nią tyle, co za standardowy model, zyskując nawet 10 500 zł netto! Grzanie i chłodzenie w jednym urządzeniu. Niemal bezkosztowy sposób na chłodzenie latem, przy jednoczesnej regeneracji dolnego źródła. do 31 lipca 2021 r.

 

CZY WIESZ, ŻE… CHŁODZENIE PASYWNE, ZWANE TEŻ NATURALNYM, JEST NIEMAL BEZKOSZTOWYM SPOSOBEM CHŁODZENIA BUDYNKU?

 

Ten typ chłodzenia możliwy jest wyłącznie w przypadku pomp gruntowych i wykorzystuje fakt, iż w lecie temperatura gruntu jest dużo niższa od temperatury w budynku. W trybie chłodzenia pasywnego pracuje tylko pompa obiegowa oraz regulator — bez żadnego udziału sprężarki, zatem zużycie energii elektrycznej jest minimalne.

Chłodzenie pasywne daje uczucie przyjemnego chłodu i jest w stanie zniwelować ciepło w pomieszczeniu o kilka stopni. Wystarcza to w zupełności do uzyskania w domu komfortowej temperatury. Dodatkowo chłodzenie pasywne pomaga w regeneracji cieplnej dolnego źródła (czyli gruntu mocno wychłodzonego po sezonie grzewczym). Dolne źródło ciepła jest przy tym dodatkowo podgrzewane przez solankę (glikol), która odbiera ciepło z wnętrza budynku. Takie działanie chłodzenia pasywnego podwyższa nieco współczynnik efektywności pompy ciepła, co wpływa także na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia w sezonie grzewczym.

 

MODELE GRUNTOWYCH POMP CIEPŁA Z CHŁODZENIEM PASYWNYM

 

Niemiecki producent specjalizujący się od 20 lat wyłącznie w pompach ciepła – alpha innotec, posiada w swej ofercie bogaty wybór gruntowych pomp ciepła dla każdego zapotrzebowania, które kompleksowo zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Na uwagę zasługują gruntowe centrale cieplne serii alterra WZS(V) z wbudowanym zasobnik o pojemności 180 litrów, czy gruntowe kompaktowe pompy ciepła z serii alterra SWC(V), umożliwiające szybki montaż dzięki zintegrowanym komponentom, oraz dobór dowolnie dużych zasobników c.w.u. pod indywidualne zapotrzebowanie. Modele WZS(V) oraz SWC(V) występują w wersjach z inwerterem oraz zintegrowanym chłodzeniem pasywnym.

Dla wszystkich pomp alpha innotec producent zapewnia darmowe sterowanie przez internet dzięki usłudze alpha web i alpha app oraz 5 lat gwarancji fabrycznej w standardzie.

 

 

 

 

Poznaj wszystkie zalety pomp ciepła producenta na jego stronie internetowej: https://alphainnotec.pl/produkty/alterra

 

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROMOCJI!