Rekuperacja Gryfino

 

Rekuperacja Gryfino to najkorzystniejsza oferta ZCI PAJOS instalacji rekuperacji dla mieszkańców Gryfina i okolic. Dziesiątki zadowolonych klientów oraz pierwsze miejsce w rankingu instalatorów na stronie Oferteo.pl w 2021 i 2022 roku świadczą o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gryfina i okolic związanych z profesjonalną realizacją usług, Zachodniopomorskie Centrum Instalacji PAJOS oferuje Państwu kompleksową usługę montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zwanej rekuperacją. Wykonujemy instalacje w oparciu o projekt inwestora lub sami projektujemy dla potrzeb wykonawstwa zgodnie z PN. Dobieramy odpowiednie urządzenia do potrzeb wentylacyjnych budynku. Nasze instalacje są zawsze wykonane z należytą dbałością, wobec czego ich odzysk ciepła mieści się w granicach 85-95% skuteczności.

Wykonujemy instalacje na rurach sztywnych Spiro i w systemie PEFLEX. Wszystkie połączenia wykonane przez naszą firmę są szczelne, a przewody Spiro zaizolowane termicznie. Stosujemy tłumiki na instalacji w celu wyeliminowania hałasów oraz przepustnice, aby można było regulować przepływ powietrza. Montujemy tylko najwyższej klasy centrale rekuperacji dostarczane od czołowych producentów na rynku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania. Nasze usługi w zakresie instalacji rekuperatorów realizujemy w Gryfinie i okolicach.

Rekuperator

Na czym polega rekuperacja?

Proponowany przez nas system jest po prostu wentylacją mechaniczną. Od tradycyjnej – grawitacyjnej – różni się wykorzystaniem specjalnych maszyn, nazywanych rekuperatorami. Mają one za zadanie kontrolować ruch powietrza nawiewanego oraz usuwanego z pomieszczenia. Dzięki wygodnej obsłudze można nawet samodzielnie ustawić intensywność działania urządzeń. Właśnie dzięki temu taką popularność zyskała ostatnio rekuperacja. Gryfino jest tego bardzo dobrym przykładem: tutaj również można zobaczyć tę technologię w wielu budynkach.

Czytaj więcej

Dlaczego warto postawić na rekuperatory?

Mechaniczne nawiewanie i usuwanie powietrza niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim rekuperatory pozwalają w ten sposób ograniczyć straty ciepła. W zależności od generacji sprzętu może to być nawet 90% odzyskanej energii cieplnej. To z kolei przekłada się na realne oszczędności przy ogrzewaniu, które sięgają ok. 60-70%. Rekuperacja jest więc niezastąpionym narzędziem wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność oraz ekologia, ponieważ dzięki niej zużywa się znacznie mniej gazu czy innych paliw używanych do ogrzewania domu.

Jaki system rekuperacji wybrać?

Na rynku istnieje kilka rozwiązań bazujących na tej technologii. Różnią się one między sobą potencjałem oszczędności, wydajnością czy montażem. To rodzi pytanie, które rekuperatory sprawdzą się najlepiej. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy system został zaprojektowany z myślą o nieco odmiennym zastosowaniu. Z naszej strony oferujemy wymienniki do rekuperacji:

  • przeciwprądowe,
  • krzyżowe,
  • obrotowe,
  • spiralno-przeciwprądowe,
  • spiralne krzyżowo-przeciwprądowe z radiatorem.

Dwa pierwsze są najczęściej stosowane w gospodarstwach domowych. Nasi specjaliści pomogą jednak znaleźć najskuteczniejsze dla twojego budynku rozwiązanie.

Która marka rekuperatorów jest najlepsza?

W tym przypadku również warto zasugerować się opiniami fachowców. W naszej codziennej pracy stawiamy na technologie dostarczane przez uznanych producentów, którzy produkują wysokiej klasy rekuperatory. Gryfino ma więc dostęp do najlepszych światowych marek w tej dziedzinie. Ponadto wykonujemy instalacje na zaizolowanych i sztywnych rurach Spiro, które montuje się w systemie PEFLEX. To gwarancja wytrzymałości, szczelności oraz żywotności rekuperacji.

Ile kosztują rekuperatory?

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Dotyczy to także wyceny. Podczas obliczania kosztów bierzemy pod uwagę m.in. liczbę potrzebnych rekuperatorów, rozległość rekuperacji czy stopień skomplikowania projektu. W efekcie nasi klienci płacą wyłącznie za to, czego realnie potrzebują – bez przepłacania za pakiet usług, które nigdy nie zostaną zrealizowane.

Kontakt w sprawie montażu rekuperatorów

Zapraszamy do zadawania nam pytań drogą telefoniczną lub mailową. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące rekuperatorów. Przy okazji zajmiemy się wyceną zlecenia, a także doradzimy wybór najkorzystniejszego rozwiązania w danym przypadku. Dzięki szerokiej wiedzy na temat rekuperacji jesteśmy w stanie dobrać technologię idealnie odpowiadającą na potrzeby. Przekonaj się o tym na własną rękę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Dane kontaktowe

Zgoda: