Centralny odkurzacz to system, którego zastosowanie w przestrzeni mieszkalnej bez wątpienie przynosi wiele korzyści. Poznaj zalety użytkowania centralnego odkurzacza.

 

Jakie są zalety centralnego odkurzacza?

 

Centralny odkurzacz odznacza się w pierwszej kolejności znacznie większą siłą ssania w przeciwieństwie do większości zwykłych odkurzaczy. Może okazać się pomocny przy utrzymywaniu czystości w przestrzeniach bardzo ruchliwych lub tych, w których obok ludzi funkcjonują zwierzęta domowe.

Kolejną zaletą jest brak potrzeby dźwigania, przesuwania lub ciągnięcia za sobą jednostki centralnej w trakcie procedury odkurzania. Jest to niezwykle wygodne i ergonomiczne rozwiązanie poprawiające jakość sprzątania mieszkania. Wystarczy podłączyć wąż ssący do jednego z dostępnych gniazd, a odkurzanie stanie się od tego momentu znacznie lżejsze.

 

Poprawa zdrowia dzięki centralnemu odkurzaczowi

 

Odkurzacze centralne usuwają praktycznie 99% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu, roztoczy i innych alergenów z odkurzanych podłóg, zasłon, mebli i innych powierzchni. Nieczystości zebrane przez urządzenie są następnie odprowadzane z części mieszkalnej domu do jednostki centralnej umieszczonej zazwyczaj w garażu, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym. Jednocześnie oczyszczone w 98% powietrze z jednostki centralnej wydmuchiwane jest na zewnątrz. Zmniejsza to emisję alergenów do powietrza znajdującego się we wnętrzu odkurzanego budynku. Odkurzacze centralne są zatem szczególnie polecane alergikom i chorującym na astmę, a także dla każdego, kto chce dbać o swoje zdrowie.

Systemy centralnego odkurzacza posiadają wydajne systemy filtracji, które istotnie polepszają jakość powietrza w pomieszczeniach. Znane są również z wyjątkowej siły czyszczenia i niespotykanie cichego działania. Współczesne odkurzacze (np. firmy Beam) konstruowane są wyłącznie z najlepszych elementów, które zapewniają trwałość przez wiele lat.

 

Łatwość w instalacji centralnego odkurzacza

 

Odkurzacze centralne są łatwe w instalacji, zarówno w czasie budowy, jak i renowacji budynku mieszkalnego. Instalator firmy ZCI PAJOS może zainstalować system centralnego odkurzacza w nowym lub istniejącym domu, zazwyczaj nie zakłócając przy tym Państwa spokoju i nie robiąc wielkiego bałaganu.

 

Wysoka funkcjonalność centralnego odkurzacza

 

Uwolnij się od dźwigania odkurzacza po schodach! Na co dzień system centralnego odkurzania to tylko lekki, elastyczny wąż ssący, który pozwala dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania, nawet znacznie odległego od gniazda ssącego. Dzięki temu odkurzanie stanie się przyjemnością dla każdego.

 

Centralny odkurzacz – cisza, spokój i wygoda

 

Umieszczenie odkurzacza z dala od pomieszczeń mieszkalnych daje możliwość sprzątania nawet nocą. Pojemnik na zanieczyszczenia w odkurzaczach BEAM jest na tyle duży, że wystarczy oczyścić go co kilka miesięcy. Samo czyszczenie jest zadaniem niezwykle prostym – wystarczy odkręcić plastikowy pojemnik i wysypać zawartość do śmieci. Zbiornik ten posiada okienko, które pozwala na bieżąco sprawdzać stopień jego zapełnienia.

Schemat odkurzacza centralnego

 

 

 

 

Masz pytania? Napisz do nas!

Kontakt

Zgoda: